اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دکل مونوپل

دکل منوپل که با عنوان تک پایه هم شناخته می شود، یکی از انواع دکل های مخابراتی است که بیشتر در فضاهای محدود مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دکل تنها یک پایه دارد و برای نصب آن نیازی به استفاده از تجهیزات اتصال به زمین نیست. دکل های مونوپل به دلیل نصب راحت، هزینه‌ کم پیاده‌ سازی و اشغال کردن فضای بسیار کم‌، محبوب هستند و به ویژه برای آنتن های مخابراتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. حتی می توان از این مدل به عنوان دکل استتاری هم استفاده کرد؛ چون دکوراسیون و ظاهر فضا و محل نصبشان را تغییر نمی دهند.

طراحی دکل مونوپل

مهم ترین المان و ویژگی در طراحی دکل مونوپل، این است که دارای یک پایه است. این نوع دکل مخابراتی به گونه ای طراحی شده است که مستقل بوده و بدون اتصال به زمین، می توان آن را نصب کرد. دکل های مونوپل معمولا به شکل استوانه ای یا چند وجهی ساخته می شوند. به همین دلیل هم بهترین مدل برای نصب روی ساختمان ها و برج های مرتفع به شمار می روند. در یک کلام می توان چنین گفت که تمامی دکل های تک پایه، به نوعی مونوپل هستند که با عناوین دیگری هم یک پایه و تلسکوپی هم شناخته می شوند. بدنه این نوع با سکشن های 6 متری ( فلنچی ) با استفاده از ورق خم یا لوله اسپیرال ( مقطع دایره ) و همچنین با سطح مقطع 12 وجهی طراحی و تولید می شود تا مقاومت و طول عمر بالایی داشته باشد.

قیمت دکل مونوپل

با توجه به این که در ساخت بدنه و اجزای دکل مونوپل از آهن و ورق های گالوانیزه و بعضا فولاد استفاده می شود، باید انتظار قیمت نسبتا بالایی برای آنها را داشت. البته اصلی ترین عامل در تعیین قیمت دکل مونوپل، ارتفاع این سازه است. هرقدر که دکل بلندتر باشد، با قیمت بیشتری به فروش می رسد. برای اطلاع از قیمت انواع دکل های مونوپل یا تک پایه، کافی است چند دقیقه ای وقت گذاشته و از دیگر بخش های سایت مجموعه کیا سازه دیدن نمایید.

دکل مونوپل

خرید دکل مونوپل

بیشترین متقاضیان خرید دکل مونوپل، افرادی هستند که در زمینه اجرای تجهیزات شهری فعالیت می کنند. این نوع دکل به سبب طراحی ساده و نصب آسانی که دارد، گزینه ای بسیار مناسب برای پایه چراغ راهنمایی و برج روشنایی، پایه تابلو راهنما مسیر، برج استادیومی، دکل مخابراتی، پایه پرچم، پایه دکل دوربین مدار بسته، پایه دکل دوربین ترافیکی، پایه دکل دوربین اسپیددام و … به شمار می رود. در نصب آنتن های مخابراتی (سیستم موبایل Xpole & Vpole & WLL ) و آنتن های بیسیم هم معمولا از دکل تک پایه یا مونوپل استفاده می شود. شرکت کیاسازه به عنوان یکی از عرضه کنندگان و مراکز معتبر نصب دکل های مخابراتی، فروش دکل مونوپل را نیز با شرایطی حرفه ای انجام می دهد. شما می توانید برای خرید دکل های تک پایه، نمونه های مختلف را در سایت دیده و هماهنگی لازم را ضمن برقراری تماس با کارشناسان این مجموعه انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *