اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دکل مخابراتی

دکل های مخابراتی را حتما در سطح شهر زیاد دیده اید. این دکل ها معمولا برای نصب آنتن های مخابراتی کاربرد دارند و اپراتورهای مختلف شبکه و تلفن همراه از آنها برای سرویس دهی به ساکنین شهرا استفاده می کنند. آنتن های تلویزیون، رادیو، آنتن های مخابراتی نقطه به نقطه معروف به لینک های رادیویی، آنتن های مخابراتی شبکه های سلولار موبایل مشتمل بر BTS ها، آنتن های مخابراتی شبکه های خصوصی سازمان‌ ها و آنتن های مخابراتی شبکه های عمومی دیتا، رایج ترین آنتن هایی هستند که روی دکل مخابراتی نصب می شوند. شرکت کیاسازه، یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان دکل های مخابراتی است که انواع این سازه را تولید، عرضه و نصب کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکل مخابراتی، انواع آن و نیز نکات مربوط به خرید و نصب این سازه، از شما دعوت می کنیم ادامه مطلب را دنبال کنید.

دکل مخابراتی چیست؟

تمام دکل هایی که با استفاده از آنتن های نصب شده روی آنها، یک ارتباط مخابراتی بدون سیم دو طرفه را برقرار می سازند، دکل مخابراتی محسوب می شوند. دکل های شرکت ‌های تامین کننده اینترنت بدون سیم، اپراتورهای موبایل، اپراتورهای رادیو ترانک نظامی، سامانه ارتباطی بدون سیم نیروی انتظامی، آتش نشانی، آمبولانس، شهرداری و ارگان‌های امنیتی، بخشی از مهم ترین انواع این سازه هستند. جالب است بدانید که دکل ها به صورت قطعات کوچک و قابل مونتاژ ساخته می شوند. همچنین این قطعات پس از ساخت، با گالوانیزه گرم پوشش پیدا میکنند تا از خوردگی و زنگ زدگی آنها جلوگیری شود.

دکل مخابراتی

انواع دکل های مخابراتی

دکل های خود ایستا

یکی از انواع دکل مخابراتی که شرکت کیاسازه در زمینه تولید و عرضه آنها فعالیت می کند، دکل خود ایستا است. این دکل ها معمولا سه یا چهار پایه دارند و قطعات آن به یکدیگر متصل می شوند. مدل های چهار پایه به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر وصل می شوند و برای مناطقی که وزش باد در آنها زیاد است کاربرد دارند. دکل های خود ایستا سه پایه هم دارای سه پایه و میلگرد هستند که به صورت ۶۰ درجه بر روی زمین قرار می گیرند. آنتن های مایکروویو و آنتن های گوشی تلفن همراه و بی سیم معمولا روی این نوع دکل نصب می شوند.

دکل های مهاری

دکل مهاری هم یکی از انواع دکل های مخبراتی است که به وسیله سیم های مهاری به زمین تکیه داده می شود. این دکل سبک تر از نمونه های دیگر هستند و به همین دلیل هم راحت تر می توان آنها را جابجا کرد. برای شبکه های رادیویی، تلفن همراه و بی سیم و شبکه رایانه ای از دکل مهاری استفاده می شود. جالب تر این که دکل های مهاری را می توان روی پشت بام نصب کرد تا در مناطق شهری هم عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

دکل های تک پایه (مونوپل)

دکل تک پایه ( دکل مونوپل) نوعی دکل مخابراتی است که بر روی یک پایه استوار قرار می گیرد. این دکل ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند و برای مناطقی مناسب هستند که ارزش خاکشان بالاست. نکته ویژه این است که دکل های تک پایه از نظر جابجایی محدود هستند و برای نصب آنها باید از چرثقیل استفاده کرد.

انواع دکل مخابراتی

دکل های بازتابی

آخرین نوع دکل مخابراتی، دکل بازتابی است که با عنوان پسیو رفلکتور هم شناخته می شود. این نوع دکل به صورت آینه هایی امواج رادیویی را منعکس می کند و در بعضی مناطق مانند کوه ها که دکل های مخابراتی برای انتقال امواج رادیویی دچار مشکل هستند، مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید دکل مخابراتی

در ابتدای مطلب اشاره کردیم که شرکت کیا سازه ، یکی از تولیدکنندگان انواع دکل های مخابراتی است. این شرکت ضمن ساخت دکل های مخابراتی ( خودایستا ، مهاری ، منوپل ) فروش این محصولات را نیز در سطحی حرفه ای انجام می دهد. تیم کارشناسی مجربی در این مجموعه فعالیت می کنند تا متقاضیان را در مسیر خرید بهترین و کاربردی ترین نوع دکل یاری دهند. همکاران ما به سبب تجربه بالایی که در این حوزه دارند، شما را راهنمایی می کنند تا بر اساس آنتن مورد نظر و دیگر نکات و فاکتورهای مهم، کاربردی ترین دکل را با بهترین قیمت، خریداری کنید. برای خرید دکل مخابراتی، از هر نوعی، کافی است با شرکت کیاسازه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *